Home » Tag Archives: yurtdışı çalışma

Tag Archives: yurtdışı çalışma

Yurt dışı işyerinde çalışan işçiyle belirsiz süreli sözleşme yapılabilir mi?

4857 sayılı Kanun’un 11. maddesinde “İş ilişkisinin bir süreye bağlı olarak ya­pılmadığı halde sözleşme belirsiz süreli sayılır. Belirli süreli işlerde veya belli bir işin tamamlanması veya belirli bir olgunun ortaya çıkması gibi objektif koşullara bağlı olarak işveren ile işçi arasında yazılı şekilde yapılan iş sözleşmesi belirli süreli iş sözleşmesidir. Belirli süreli iş sözleşmesi, esaslı bir neden olmadıkça, birden fazla üst ...

Read More »