Home » Tag Archives: istifa eden işçi kıdem tazminatı alabilir mi yargıtay kararı

Tag Archives: istifa eden işçi kıdem tazminatı alabilir mi yargıtay kararı

Yargıtay Kararı: İstifa Eden İşçi Kıdem ve İhbar Tazminatı Alabilir mi?

Yasal düzenlemeler gereği, işten kendi isteğiyle ayrılan (istifa eden) işçinin , herhangi bir tazminat hakkı oluşmamaktadır. Öte yandan; işten kendi isteğiyle ayrılan işçi, durumu yazılı olarak ve çalışma süresinin gerektirdiği bildirim sürelerine bağlı kalarak işverenine iletmekle yükümlüdür. 4857 sayılı İş Kanunu’nun 17. maddesi kapsamında, iş sözleşmesini fesih etmek isteyen taraf, feshi yazılı olarak ve bildirim süresine bağlı kalarak diğer tarafa ...

Read More »