İstifa etmeye zorladılar

merhaba,

04.10.2008 tarih itibarı ile çalıştığım firmadan 19.12.2015 tarihinde baskılar sonucu kendi iradem dışında kalarak istifamı doldurup işten ayrılmak zorunda kaldım. ihtar aldım, çalışma programı baskılarına maruz bırakıldım, evime çok çok uzak mağazaya gönderildim fakat kabul etmeyip daha makul bir mağaza rica ettim. düşüneceklerini belirtip beni mevcut mağazaya devam ettirdiler. bu bahsettiğim süreç 1 hafta içerisinde oldu ve 18.12.2015 tarihinde çalışma programı baskılarına dayanamayıp iradem dışında kalarak ve 56 gün ihbar süremi de doldurmak isteyerek 11.02.2016 tarihine istifa edeceğimi 18.12.2015 tarihinde bildirdim fakat ihbar süremi doldurmama müsaade etmediler ve yarın istifa ederek çıkmamı istediler.

Bu durumu hak etmediğimi düşünüyorum. çünkü herkes benim nasıl bir duygu ile çalıştığımı biliyor. istifamı görenler şaşırıyor.

Çünkü kim olursa olsun 7 yıllık emeğini bir çırpıda silmez ki kredi, kredi kartı bunların yanı sıra devam eden taksitlerim var iken. işin açığı borçlarım ile baş başa kaldım.

Bu durumda ne yapmam gerekiyor? açıkçası hukuki yollara baş vurursam kazanacağımı düşünüyorum. eğer kaybedersem karşı tarafın masraflarını da ödemem gerektiğini bilerek korku ve çekingenlik içerisindeyim.

bilginize,

Gönderen: Şerif

Cevapla

Email adresiniz paylasilmaz.. Zorunlu alanlari doldurunuz. *

*